PÅLOGGINGSKOALISJON: Det tok sin tid for både politikere og administrasjon å komme seg på systemet i forbindelse med formannskapsmøtet tirsdag. Jan Arild Sivertsgård (stående, Ap) og Olav Halvor Megård (Pp) dannet en ny koalisjon under seansen. Foto: Marius Haugan Lillegjære
Brukte 37 minutter på å logge inn:
– Dette er jo verre enn Helseplattformen
Det var litt startvansker for formannskapet da det første møtet etter innføringa av nytt saksbehandlingssystem gikk av stabelen tirsdag.
Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.
Møtestart skulle være klokka 09:00, men det tok nesten tre kvarter før de kom seg i gang. Det var store problemer med å logge seg på både for politikere og administrasjon.
– Dette er jo verre enn Helseplattformen, utbrøt Olav Halvor Megård i sin frustrasjon over å ikke komme inn på systemet.
– Men det er ingen som dør av dette, da, repliserte kommunedirektør Marius Jermstad.
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP