ET GODT ÅR: Coop Byggmix Ålen omsatte for 16,5 millioner kroner i 2020. – Det har vært et annerledes år på grunn av pandemien, men det er tydelig at byggevarer har vært populært, sier butikksjef Knut Olav Grønli. Foto: Eskil Buseth Folstad
Særlig en type vare ble populær da pandemien kom
I fjor omsatte Coop Byggmix i Ålen for tre millioner kroner mer enn budsjettert. – Vi har merket en koronaeffekt, sier butikksjef Knut Olav Grønli.
Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.
Butikken omsatte for 16,5 millioner kroner i 2020, mens den budsjetterte omsetningen lød 13,5 millioner kroner.
– Vi har en omsetningsvekst på 23 prosent i 2020 sammenlignet med året før. Det er vi kjempefornøyde med. Det har vært et annerledes år på grunn av pandemien, men det er tydelig at byggevarer har vært populært. Vi har hatt en jevn vekst gjennom mange år, sier Grønli.
Selskapets omsetningskurve viser at butikkens månedlige inntekter fra og med juni 2020 lå over den tilsvarende månedlige inntekten i 2019. Denne tendensen varte helt ut året.
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP