STEMMEN LEVERT: Fungerende ordfører Christian Elgaaen leverte sin stemme til SV tirsdag formiddag. Han håper flere gjør som ham og forhåndsstemmer. Foto: Marit Langseth
STEMMEN LEVERT: Fungerende ordfører Christian Elgaaen leverte sin stemme til SV tirsdag formiddag. Han håper flere gjør som ham og forhåndsstemmer. Foto: Marit Langseth

Ordføreren har forhånds-stemt:

Håper på ny rekord for valgdeltakelse på Røros

Fungerende ordfører Christian Elgaaen (SV) leverte sin stemme til stortingsvalget tirsdag. Han oppfordrer flere til å forhåndsstemme og ikke minst til å bruke stemmeretten sin.

Publisert Sist oppdatert

– I år er det et uttalt mål og ønske om at flest mulig forhåndsstemmer, og da er det veldig fint å benytte denne muligheten, sier Elgaaen etter å ha levert sin stemmeseddel i valgurna på Storstuggu.

På grunn av pandemien er forhåndsstemminga på Røros flyttet fra Servicetorget til Storstuggu, hvor det er bedre plass. Elgaaen oppfordrer alle som ennå ikke har stemt om å ta turen innom Storstuggu.

– Det er også viktig å si at man kan forhåndsstemme over hele landet fram til neste fredag. Rørosinger som ikke er på Røros og ikke har stemt ennå, bør finne nærmeste valglokale og avgi stemmen sin.

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital
1 måned

120,-

KJØP

Digital
3 måneder

450,-

KJØP

Komplett
1 år

1500,-

KJØP

Powered by Labrador CMS