Ønsker fortsatt rullerende barnehage­opptak:

Får nok areal, men sliter med bemanninga

FORMANNSKAP: Fra venstre: Varamedlem Kristin Granhaug (FH), Arve Hitterdal (FH), kommunedirektør Mona Evensen Goa, Ordfører Jan Arild Sivertsgård (Ap), HR-ansvarlig og organisasjonsutvikler Katrine Ustad, varaordfører Liv Grethe Heksem (Sp) og Ann Elisabeth Hansvold (Ap) deltok i høstens første formannskapsmøte i Holtålen.

Flere modeller for barnehageopptak ble presentert i formannskapet tirsdag. 

Publisert

Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.

På saklista sto blant annet barnehageopptaket i kommunen. Per dags dato er det 11 barn på venteliste til barnehageplass i kommunen. 

Virksomhetsleder for barnehage i Holtålen kommune, Randi Aasen, presenterte saken for formannskapet. 

– Med de store barnetallene vi har, har vi ikke mulighet til å ta inn alle. Når den nye barnehagen står klar, har vi areal nok, sa Aasen og pekte på at utfordringa da vil ligge i det økonomiske og bemanninga. 

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS