Norsk Folkehjelp Røros ønsker flere medlemmer:
– Du takler mye mer enn du tror
ULENDT BÆRING: Trond Hellemstulen går foran og viser korteste og mest skånsomme vei, mens Even Løvseth Sandnes (f.v.) Ronny Dybdahl, Aage Løkken og Erik Evenås Sand finner fotfeste i tuene.
Foto: Eli Marie Jensen
Nylig gjennomførte Norsk Folkehjelp Røros et søk- og redningskurs i Feragen. Organisasjonen vil være et tilskudd til de allerede etablerte redningstjenestene.
Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.
– Jeg vil gjøre en forskjell, hjelpe og gi trygghet, svarer Even Løvseth Sandnes på spørsmål om hvorfor han bruker av fritida si på å hjelpe mennesker i akutt nød.
Den nyoppstartede redningsgruppa teller i dag åtte aktive medlemmer. Denne helga har de besøk av en erfaren instruktør og kursholder fra Tromsø, pluss et eksternt medlem fra Hitra.
– Kurset er veldig bra. Vi har så langt lært førstehjelp, hvordan bruke nødnett og i dag skal vi praktisere søk og redning, fortsetter Sandnes.
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP