Voldshendelsen på Nilsenhjørnet: 

– Saken er langt på vei ferdig etterforska

KLAR OPPFORDRING: – Det er sjelden vi kommer borti tilfeller av helt blind vold. Oftest er det to parter som fyrer opp hverandre. Vi oppfordrer alle til å gå vekk fra en slik situasjon før den eskalerer, sier avsnittsleder ved Røros politistasjon, Øyvind Unsgård. Arkivfoto: Eli Wintervold

Natt til lørdag 26. juli ble to personer utsatt for vold ved Nilsenhjørnet i Røros. Én av dem ble tatt med til legevakt av ambulansen.

Publisert

– Hendelsen på Nilsenhjørnet er langt på vei ferdig etterforska, det gjenstår kun få undersøkelser nå. Vi har gjort en del avhør i saken, forklarer avsnittsleder ved Røros politistasjon, Øyvind Unsgård, på telefon til Fjell-Ljom.

Han regner med at saken er ferdig etterforska i løpet av denne uka. Dermed blir den sendt til jurist for en påtalemessig vurdering. 

– Den pågrepne har erkjent faktiske forhold. For oss så ser det ut til at vi har et greit bilde av hendelsesforløpet.

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS