FÅR PENGER: Folkehelsekoordinator Frode Bukkvoll åpnet utstyrssentralen i Reiselivets hus i februar. Nå får sentralen 30.000 kroner fra Lions Røros til innkjøp av aktivitetsutstyr til gratis utlån til barn og unge i Røros kommune. Foto: Marit Langseth
Får 30.000 kroner til innkjøp av utstyr
Styret i Lions Røros har vedtatt å dele ut 30.000 kroner til utstyrssentralen på Røros og 10.000 kroner til to gutter som har flyttet inn i Strømmehagaen barne – og ungdomsbolig.
Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.
Det opplyser den lokale Lions-klubben i ei pressemelding.
– Når vi samler inn penger går 100 prosent til hjelpetiltak. Utgifter til drift av organisasjonen dekkes av medlemskontingenten. Hovedinntektene er fra neksalg, tulipanaksjonen, Rørosmartnan og Julemarkeds-helga, opplyser Lions Røros. Flere av klubbens planlagte aktiviteter i 2020 ble avlyst eller sterkt begrenset.
Penger til aktivitetsutstyr
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP