– Det blir litt å hoppe etter Wirkola

NY SJEF: Mandag var Kristoffer Sandnes Kojedal på plass som ny butikksjef ved Intersport Røros på Domus.

Mandag hadde Kristoffer Sandnes Kojedal sin første dag på jobb som ny butikksjef på Intersport - midt i innkjøringa til en travel jaktsesong. Nå skal han bli kjent i butikken - og lære seg å lage live video.

Publisert

Kojedal kommer fra jobb i Tolletaten, men er klar for en ny tilværelse i sportsbutikk. Det går rett hjem for jegeren og friluftsentusiasten, som endelig kan kombinere interessene med hverdagsjobbinga. 

– Det er mye å sette seg inn i, og mange forandringer i forhold til det jeg har holdt på med før, men så er det noe med at mange av interessene mine går igjen her. Da kan jeg jobbe opp mot dem, og det syns jeg er veldig spennende. Jeg er nysgjerrig på utstyr opp mot jakt, friluftsliv og fiske, og kommer enda tettere på det, sier Kojedal, som er glad for å ha med seg en solid gjeng i butikken. 

– Det er jeg kjempetakknemlig for. Jeg er heldig som har med meg flinke folk som jeg kan lære av, og på kort sikt så er fokuset for min del og lære av de. På litt lengre sikt ønsker jeg jo å sette litt eget preg på butikken også. De har nok prøvd litt forskjellig tidligere òg, fastslår Kojedal, som starter i nyjobben akkurat i starten på årets høydepunkt - jaktsesongen. 

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS