STENGER IKKE: Flere foreldre har bedt Røros skole om å stenge før jul. Siden skolen er på gult nivå og smittetrykket regnes som lavt, holdes skolen åpen. Foto: Eli Wintervold
Flere foreldre ønsker at skolen stenges før jul:
– Ikke behov for å stenge nå
Skoleadministrasjonen på Røros skole sendte onsdag ut en e-post til foreldre om at de har fått spørsmål fra flere om å stenge skolen og ha hjemmeundervisning isteden. I samme e-post forklarer kommuneoverlege Marius Kaland hvorfor de ikke kan gjøre nettopp det.
Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.
I løpet av de siste to ukene er det 37 kjente tilfeller av personer med koronavirus i Røros kommune.
Virksomhetsleder ved Røros skole, Ingvild Prøsch-Moen, sier at akkurat nå er det fem elever med smitte ved Røros skole.
– Ytterligere to elever og en ansatt har testet positivt på hurtigtester, så om resultatet av PCR-testene er positive, er det totalt åtte smittede ved skolen i dag, sier Prøsch Moen.
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP