Kommunene lar seg ikke stresse av «Ingunn»:

– Vi er vant til litt vær her

VANT TIL UVÆR: Røros og Holtålen kommune lar seg ikke stresse av det varslede uværet. Det er noe uvisst når dette bildet er tatt, men det er i alle fall et eksempel på uvær vi er vant til på Røros.

Selv om det først og fremst er langs kysten og lenger nord at ekstremværet «Ingunn» vil herje som verst, er det oransje farevarsel for sterk vind også i Røros og Holtålen. Men det tas foreløpig med stor ro.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.

Vi har tatt en sjekk med Røros og Holtålen kommuner for å høre i hvilken grad de iverksetter noen ekstratiltak i forbindelse med uværet.

Frode Skogås (virksomhetsleder interkommunal brann- og redningstjeneste)

– Vi har den beredskapen vi har til daglig. Det er ikke noe ekstra utover det. Men vi «ligger på været» – bokstavelig talt – og tar forholdsregler ut fra det. Vi sjekker at alt er på plass og i orden, både folk og utstyr – kanskje enda litt mer enn til vanlig.

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS