HEKSEMSVOLLAN: På Heksemsvollan har en ny nettstasjon blitt bygget, og flere hytteeiere i området kan nå koble seg til et nytt strømnett. Prosjektleder Hans-Jørgen Storinset og anleggsleder Tormod Solberg er nettopp ferdig med prosjektet i Aunegrenda, og setter nå kursen mot Hessjøen. Foto: Eskil Buseth Folstad
Strømsatsing i Holtålen for 40 millioner
I Aunegrenda har Trønderenergi lagt strøm til et hyttefelt på Heksemsvollan, og nå står strømprosjekter i både Øyungen, Hessjøen, Killingdal og Håen for tur.
Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.
– Den totale prislappen i Holtålen blir opp imot 40 millioner kroner, sier prosjektleder Hans-Jørgen Storinset i Trønderenergi.
På Heksemsvollan har Trønderenergi nettopp blitt ferdig med det første av flere strømleggingsprosjekt i Holtålen.
– Vi startet rett etter ferien og ble ferdig her i Aunegrenda nå nylig. Prosjektet er ferdigstilt, vi mangler kun litt oppryddingsarbeid. Det er allerede gått halvannen måned siden de første hytteeierne fikk strøm fra den nye nettstasjonen, og de har vært veldig fornøyd med å kunne komme inn i ei varm hytte, sier Storinset.
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP