Hvorfor engasjerer vi oss?

– Fordi vi ønsker en mye åpnere og friere diskusjon og debatt rundt samfunnsutviklingen og kommunal styring i Røros, skriver Mona Slettum og Gard Erik Sandbakken.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.

Dette er et leserinnlegg. Meninger i teksten står for skribentenes regning.

Kommunale beslutninger påvirker innbyggernes liv i svært stor grad. Mulighetsrommet for vekst og livskvaliteter for unge, voksne i arbeid og gamle er stort. Men hvordan blir det ivaretatt? Hvorfor var vi plutselig på Robeklista? Hvorfor foreslås det å skjære i skole? Hvorfor kommer teknisk senter før barnehage? Hvorfor er svømmebassenget stengt? Hvorfor har det gjennom de siste årene dukket opp saker som har satt på dagsorden at deler av kommuneledelsen i Røros skaper frykt rundt seg? Hvorfor går alltid kommuneledelsen i forsvar hvis de møter kritikk, motstand eller rett og slett bare blir stilt et spørsmål?

Ordfører Busch sier i et intervju i Fjell-Ljom sist uke at han ønsker å ta folk på alvor. Vi også gjør dette på alvor. Vær trygg på at vi ikke gjør det fordi vi synes det er særlig morsomt. Vi har snakket en stund om å skrive noe om våre erfaringer fra forrige kommunestyreperiode, og synspunkter på saker som er aktuelle, men har skjøvet det foran oss.

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS