Mottok årets kulturpris:

– Dette var veldig uventa, vi visste ingenting

VINNERE: Jeger- og fiskeforeningene i Haltdalen og Ålen mottok årets kulturpris i fra Holtålen kommune lørdag kveld. Fra venstre: Kenneth Gundersen, Jan Arild Sivertsgård og Per Inge Breen

Formannskapet i Holtålen kommune har besluttet at Ålen jeger- og fiskeforening og Haltdalen jeger- og fiskeforening får årets kulturpris. 

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.

Lørdag arrangerte Haltdalen jeger- og fiskeforening et arrangement i Haltdalen samfunnshus. Hundekjører Jens Kvernmo skulle holde et foredrag og fortelle om sine mange turer i flere forskjellige land. 

Det ingen visste var at det også denne kvelden skulle deles ut en pris, og foran et stappfult samfunnshus i Haltdalen kunne ordfører Jan Arlid Sivertsgård kunngjøre at Holtålen kommune i formannskapet besluttet at Haltdalen jeger- og fiskeforening og Ålen jeger- og fiskeforening skulle motta årets kulturpris. 

– Jeg ble veldig overraska må jeg si. Dette var virkelig uventa, vi visste ingenting, sier leder i Haltdalen jeger- og fiskeforening, Kenneth Gundersen til Fjell-Ljom rett etter at prisen ble delt ut. 

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS