Vil spre informasjon:

– Staten bekoster nødhjelp til ville dyr

FJÆRKLEDT I RØROS: Trosten på bildet er kun til illustrasjon, og ikke relatert til saken.

Rørosing Hanne Feragen fant en skada trost og ville gi den førstehjelp. – Staten bekoster nødhjelp, men ikke alle veterinærer er klar over dette, sier hun. 

Publisert

– Nabokatta satt på tomta med en skada trosteunge foran seg. Jeg skynda meg å ta opp fuglen og la den i en papirpose og kjørte rundt for å skaffe hjelp, forteller Hanne Feragen på telefon til Fjell-Ljom. 

Fuglen blødde fra under vingen. Det var etter arbeidstid, så hun ringte først vakthavende veterinær, som viste seg å være 45 minutter unna.

– Jeg ringte flere som kanskje kunne hjelpe og fikk kontakt med lokale medlem i Birdlife, Bjørn Schjølberg. Han så på fuglen og anbefalte å gi den hardkokt egg og vann fram til den kunne få hjelp av veterinær, forklarer hun. 

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS