Maratonforestillinger i fjellet: 

– En fin inngang til Falkberget for nye lesere

UNIKE OMGIVELSER: Lasse Kolsrud, Madalena Soussa Helly-Hansen og regissør Jon Lockert Rohde er klare for å ta Falkberget ut i naturen med forestillingen Sevrillen i helga.

Mens Elden spiller for fulle benkerader mange dager i strekk, er det som foregår på Christianus Sextus i motsatt ende av skalaen – men desto ikke mindre spektakulært.

Publisert

Det blir nemlig både nakent, rått og naturtro når Jon Lockert Rohde, Lasse Kolsrud og Madalena Soussa Helly-Hansen tar det gamle gruveområdet i bruk for å dykke i Falkberget med oppsetninga Sevrillen i to forestillinger lørdag og søndag. Musikalsk stiller Gåte-gitarist Magnus Børmark med et ennå uvisst utvalg instrumenter, men Lockert Rohde antyder at en nøkkelharpe kan spille inn. 

– Det er jo ikke direkte teater, men en blanding av teater og lesning, musikk og landskap. Det blir både en natur- og en kulturopplevelse, forteller regissøren, som sammen med sitt mannskap opererer under åpen himmel, med restene av ei gammel bu som skydd mot vær og vind. 

Vilt

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS