Skolestrukturen - igjen:

– Politikerne har prioritert for dårlig

PRIORITERING: Kjell Magnus Krog (H) mener politikerne har vært for dårlige til å prioritere over tid. – Vi forventet støtte da vi ba om mer penger til skolen, sier han.

Da kommunestyret behandlet neste års budsjett kom skolestrukturen nok en gang på banen. – Det er nødvendig med en ny og ryddig diskusjon om dette i 2024, mente varaordfører Christian Elgaaen (SV), mens gruppeleder Kjell Magnus Korg i Høyre savner støtte når de ber om mer penger til skolene.

Publisert

Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.

Skolestrukturen var oppe til diskusjon for alvor sist gang i 2020. Da ble det flertall for dagens struktur, og skolestrukturen skulle fredes til 2027. Siden den gang har det elevtallet gått ned. 

Prioritering

– Politikerne har gjort en for dårlig jobb med å prioritere, synes gruppeleder i Røros Høyre, Kjell Magnus Krog.

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS