Vil til bunns i mysteriet i Djupsjøen:
– Sender dykkere ned under isen
RADARBILDE: Det tydelige hvite punktet er en gjenstand som ligger på bunnen av Djupsjøen, ifølge Fosen Nordic Subsea. Den sorte sikksakk-streken er skyggen etter søkebåten. Bildet er fra en multibeam-radar som ble brukt under søket i oktober.
Fosen Nordic Subsea
Søketeamet som leter i Djupsjøen gir seg ikke. Snart skal de sende ned dykkere med utstyr for å få et svar på om det som ligger der er det samme som landet på sjøen i 1947.
Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.
– Hvis vi ikke dykker ned til bunnen, vil vi aldri få vite hva Bernhard Sollie så. Og jeg vil aldri få fred, derfor må vi gjøre det.
Det sier Rune Røstad. Han er primus motor for det storstilte søket i Djupsjøen som startet i sommer. Sammen med lokale krefter fra Hessdalen og Røros, samt Fosen Nordic Subsea og filmselskapet Upnorth, forsøker han å finne ut hva det var Sollie så lande på Djupsjøen.
En gjenstand stupte fra himmelen
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP