Trafikkaos i Dalsveien:

– Fortau gjør vondt verre

Dalsveien
DÅRLIG PLASS: Beboerne sier at det er for trangt i Dalsveien allerede, og at dette forverrer seg hvis det blir fortau.

I høringsplanen for Skarpsno som var ute på høring har kommunen lagt inn fortau som et tiltak. –Fortau gjør vondt verre, sier beboerne i Dalsveien.

Publisert

Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.

– Hvis det blir fortau, gjør det veien enda smalere. På vinteren blir dessuten fortauet brukt som bilvei fordi to biler ikke kan møtes slik som veien er i dag, og da kjører de på fortauet når ikke skillet mellom veien og fortauet er så tydelig, sier Astrid Skott til Fjell-Ljom. Hun er en av flere beboere i Dalsveien som jobber for å bedre situasjonen.

Flere av innbyggerne på Hagaen har sendt inn høringsinnspill til kommunen i sammenheng med reguleringsplanen for Skarpsno. Om trafikken og utfordringene som de opplever daglig. Uten at de har et stort håp om at dette bedrer saken.

– Vi sendte inn høringssvar også til behandlingen av boligfeltet i Pinsti. Men det var ingen motargumenter fra politikerne i kommunestyret. Bare «overruled», sier Arne Dahlen.

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS