Signe Veierud Busch med personlig bok:

– Behandlinga nærmer seg systemsvikt

NY BOK: Signe Veierud Busch har skrevet sakprosa om et personlig tema. – Det handler om å forstå hva senabort faktisk er og handler om, sier hun. Foto: Jørn Berger-Nyvoll/UiT
NY BOK: Signe Veierud Busch har skrevet sakprosa om et personlig tema. – Det handler om å forstå hva senabort faktisk er og handler om, sier hun. Foto: Jørn Berger-Nyvoll/UiT

Da Signe Veierud Busch fikk vite at barnet i magen var alvorlig sykt havnet hun i et behandlingsløp hun nærmest vil definere som systemsvikt. – Jeg skulle så gjerne hatt mer kunnskap om prosessen, fått mer informasjon underveis og langt tettere oppføling i etterkant, sier hun.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.

Signe Veierud Busch er rørosing, prodekan for utdanning ved Det juridiske fakultet ved Universitetet i Tromsø (UiT), førsteamanuensis i rettsvitenskap og spesialist på folkerett, havrett og maritime grenser. Hun kan å finne informasjon, men å finne kunnskap om senaborter på medisinsk grunnlag viste seg å være vanskelig.

Skrev boka hun manglet

Veierud Busch og mannen måtte ta stilling til om barnet i magen hennes skulle leve eller om svangerskapet skulle avsluttes. Ultralyden viste alvorlig sykdom og 19 uker og tre dager ut i svangerskapet blir det avsluttet.

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS