Signe Veierud Busch med personlig bok:
– Behandlinga nærmer seg systemsvikt
NY BOK: Signe Veierud Busch har skrevet sakprosa om et personlig tema. – Det handler om å forstå hva senabort faktisk er og handler om, sier hun. Foto: Jørn Berger-Nyvoll/UiT
Da Signe Veierud Busch fikk vite at barnet i magen var alvorlig sykt havnet hun i et behandlingsløp hun nærmest vil definere som systemsvikt. – Jeg skulle så gjerne hatt mer kunnskap om prosessen, fått mer informasjon underveis og langt tettere oppføling i etterkant, sier hun.
Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.
Signe Veierud Busch er rørosing, prodekan for utdanning ved Det juridiske fakultet ved Universitetet i Tromsø (UiT), førsteamanuensis i rettsvitenskap og spesialist på folkerett, havrett og maritime grenser. Hun kan å finne informasjon, men å finne kunnskap om senaborter på medisinsk grunnlag viste seg å være vanskelig.
Skrev boka hun manglet
Veierud Busch og mannen måtte ta stilling til om barnet i magen hennes skulle leve eller om svangerskapet skulle avsluttes. Ultralyden viste alvorlig sykdom og 19 uker og tre dager ut i svangerskapet blir det avsluttet.
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP