POLITI: Under møtet for Regionalt Politiråd Trøndelag Sør ble det tatt opp at Røros ønsker en passfunksjon i tillegg til å øke bemanningen i regionen. Illustrasjonsfoto: Marit Langseth
Vil ha økt bemanning og passkontor
15. juni holdt Regionalt Politiråd Trøndelag Sør et møte for å diskutere behovet for tjenestesteder som utsender pass og høyere bemanning i politiet. Ønskene til Røros kommune ble framhevet flere ganger.
Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.
19. mai i år vedtok formannskapet i Røros kommune å sende et svarbrev til Justis- og beredskapsministeren på hvordan polititjenester og beredskap kan bedres i kommunen. Røros kommune svarte på fem spørsmål som gikk ut på utfordringer, hvor tilfreds de er med tjenesten, hvordan samarbeid kan hjelpe kommunen, hvor det er ønsket utvikling for tilgjengeligheten til polititjenesten og om kommunen ønsker et nytt tjenestested.
Nå har svarene til Røros kommune blitt tatt opp i Regionalt Politiråd Trøndelag Sør.
Passkontor
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP