Rykka ut til brann i Holtålen
BRANN: Lokalt brannvesen rykka ut til en brann i ei bu i Benndalen onsdag.
Ingrid Hemming (arkiv)
Brannvesenet måtte rykke ut til en brann i ei bu onsdag.
Politiet meldte om hendelsen klokka 15.40.
– Brannvesenet har slukket en lyngbrann på fjellet. Brannen rammet også en hytte, som nå er nedbrent. Vi er på vei for å gjøre undersøkelser, skriver melder politiet.
Helt eksakt var brannen lokalisert ved Bendtjønna.
Virksomhetsleder Frode Skogås i Rørosregionen brann og redning presiserer til Fjell-Ljom at det er snakk om en bod og ikke ei hytte.
– Vi fikk melding fra en turgåer røyklukt i området Benndalen. Vi fikk fort bekrefta at det dreide seg om flammer. Vi rykka ut til området, og kom fram til ei bu som brant. Den er nå nedbrent. Vi kunne ikke gjøre så mye annet enn å drive etterslukking og forebygge spredning. Brorparten av mannskapet er nå på veg tilbake fra oppdraget, men vi etterlater noen for å besørge for at det ikke blusser opp noe igjen. Det er litt vind i området, så vi må forsikre oss. Men selve brannen er slukket, forklarer Skogås.
Eier av bua er varsla om hendelsen.
Ifølge Adresseavisen bisto lokalt personell fra Røde Kors med å transportere mannskap til brannstedet med ATV.