Kunne endelig åpne nye Hengfonna barnehage/Gåeblie maanagïerte:
– Nå går det bra, juba juba!
FORNØYDE: Barnehagebestyrerne Marit Haltli Nysetvoll og Nina Broen feiret med flagg og jubel da Hengfonna barnehage offisielt åpnet onsdag.
Liv Maren Mæhre Vold
Husbandet bestående av Ane Ryen Tøndel og Mattias Løberg Näsvall sørget for å dra opp temperaturen i høstværet under åpninga av Hengfonna barnehage/Gåeblie Maanagierte onsdag. Elleve år venting er over, og det ble best oppsummert av Knutsen og Ludvigsen.
Prosessen fram til ferdig, ny barnehage har vært både lang og krevende, helt siden arbeidet startet i 2013. Nå står nybarnehagen klar på den beste tomta i Bergstaden, og barnehagestyrer Marit Haltli Nysetvoll kunne endelig slippe skuldrene ned.
– Helt ærlig så er det kjemperart, fordi vi har venta så lenge på å få komme inn her.
De siste månedene har vært litt som et vakuum. Det har vært mye pakking og mye rydding, men det er så artig å se hvor fint ungene har det når de kommer hit. De har umiddelbart tatt i bruk lokalene, og det er mye mer å leke med, ikke minst utendørs. Inne har vi jo blant annet et flerbruksrom som vi kaller Hjerterommet, der kan vi herje med puter, vi kan klatre i klatreveggen og ha konsert med husbandet vårt. Det er mye å finne på, forteller Haltli Nysetvoll, som allerede har tatt bygget i bruk sammen med barna.
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP