Sesongavslutning for HEG idrettsskole:
– Vi får møte de andre barna i bygda
BADING OG SKYTING GØYEST: Brødrene Sebastian (t.v.) og Thobias Skancke får velge premie fra premiebordet: – Vi bor i Engan og synes det er bra å møte de andre barna i bygda på idrettsskolen, sier de.
Eli Marie Jensen
Søndag holdt HEG idrettsskole sesongavslutning i samfunnshuset i Galåen. Mange barn møtte opp for å runde av vinterens aktiviteter med leking og pizza.
– Responsen på idrettsskolen har vært god, med mange oppmøtte, sier aktivitetsleder i HEG IL, Ane Kuraas.
Idrettsskolen starta opp i fjor med formål å samle bygdas barn. Aktivitetene er ulike ut ifra årstid og føre. Langrenn, bading hos Unicare, skyting med luftgevær og klatring i turnhallen i Røros er noe av det barna har fått være med på siden oppstarten i fjor.
– Vi ville tilby aktiviteter for barna i bygda, så de kan samles og bli kjent på tvers av alder. Det er et godt utgangspunkt for å trives både i barnehagen og på skolen senere, fortsetter hun.
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP