KRITISK: – Hvordan blir fylkesveien seende ut hvis tungtransportsjåførene skal kjøre med kjetting fra Ålen sentrum til kommunegrensa til Røros? spør Bård Skogås retorisk. Foto: Eskil Buseth Folstad
KRITISK: – Hvordan blir fylkesveien seende ut hvis tungtransportsjåførene skal kjøre med kjetting fra Ålen sentrum til kommunegrensa til Røros? spør Bård Skogås retorisk. Foto: Eskil Buseth Folstad

Kritisk til kjettingplass i sentrum

Ansatte tilknyttet driftskontrakten for Røros tok til orde for en kjettingplass i Langlandshaugan ved fylkesvei 30 i Ålen. Det stiller trafikksikkerhetsutvalget i Holtålen seg kritisk til. – Det løser ikke problemet, sier Bård Skogås.

Publisert Sist oppdatert

Det var i februar at representanter for drift og vedlikehold i Trøndelag fylkeskommune lanserte et forslag om å etablere en kjettingplass i Ålen sentrum.

I en e-post til Holtålen kommune tok de til orde for at trafikklomma ved Langlandshaugan kunne være et egnet sted for kjettingplassen, slik at sjåførene får lagt på kjetting før de tar fatt på både Hollbakken og Nesvollbakken.

– Dersom man har forlenget lomma med omtrent ti meter og breddeutvidet den med 1,5 til to meter slik at lommen har blitt 60 ganger 13 meter, så har det blitt god plass for opptil to vogntog eller et vogntog og en buss, heter det i eposten.

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital
1 måned

120,-

KJØP

Digital
3 måneder

450,-

KJØP

Komplett
1 år

1500,-

KJØP

Powered by Labrador CMS