STOR ETTERSPØRSEL: – Ingen hadde sett for seg at etterspørselen etter munnbind og selvetestere skulle bli så stor da landet åpnet opp i høst, sier Solvår Kverneng Evavold ved Vitusapotek. Foto: Marit Langseth
STOR ETTERSPØRSEL: – Ingen hadde sett for seg at etterspørselen etter munnbind og selvetestere skulle bli så stor da landet åpnet opp i høst, sier Solvår Kverneng Evavold ved Vitusapotek. Foto: Marit Langseth

Tomme for munnbind og selvtestere

Vitusapotek på Røros gikk tom for munnbind og selvtestere før helga. De vet ikke når de får påfyll, men oppfordrer alle til ikke å hamstre når det kommer.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.

– Vi har store bestillinger inne, men når vi får vet jeg ikke. Grossisten vår styrer utsendelsen, slik at alle får noe, sier bestyrer ved Vitusapotek Røros, Solvår Kverneng Evavold.

Hyllene er tomme for engangsmunnbind og selvtestere, men de har fortsatt tøymunnbind og filter til tøymunnbind.

– Det er en veldig stor etterspørsel, som nok ble satt i gang med omikron og nye retningslinjer. En slik etterspørsel var det ingen som hadde sett for seg da vi åpnet opp landet igjen tidligere i høst. Lagrene var gode, men ikke for den typen etterspørsel, sier Kverneng Evavold.

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS