Byggetillatelsen «gikk ut på dato»:
– Smålig og lite smidig
TOMTA: Her er tomta det er snakk om. Spørsmålet er om den er tilstrekkelig opparbeida til at arbeidet «er igangsatt».
Foto: Nils Kåre Nesvold
Anne Grete Kokkvoll fikk byggetillatelse for et anneks på hytta. Den er ifølge Røros kommune ikke lenger gjeldende, fordi «arbeider gjort på tomta ikke er tilstrekkelig til å si at tiltaket er satt i gang».
Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.
I den siste tida har Røros kommunes byggesaksavdeling trappa opp tilsynsvirksomheten. Dette innebærer blant anna tilsyn av alle typer byggeplasser, fra små, private selvbyggere til større anlegg med entreprenører og fagfolk i alle ledd. Slike tilsyn kan være varsla, eller som i dette tilfellet, uvarsla.
Privat
– Gjennom tilsyn ønsker vi å skape en relasjon ved kommunikasjon. På den måten vil vi bidra til økt og gjensidig seriøsitet og tillit, åpner saksbehandleren sin tilsynsrapport med.
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP