Røros bibliotek med stor økning i besøkstallene:

– Det har vært kø ut på gata i sommer

HYGGELIG UTFORDRING: Årets sommer har vært travel for biblioteksjef Ellen Vibeke Solli Nygjelten ved Røros bibliotek. – I perioder sto køa ut på gata her, sier hun fornøyd.

Det er bare åtte måneder siden det nye biblioteket åpnet på Nilsenhjørnet, men besøkstallene har allerede doblet seg. – Det er travelt og det er folk her hele tida. Det er både hyggelig og morsomt å være biblioteksjef her, sier Ellen Vibeke Solli Nygjelten

Publisert

Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.

Hun har ennå ikke hatt tid til å sette seg ned å se på tallene og rapportene, men hun vet at besøkstallene er doblet etter åpninga for rundt åtte måneder siden.

Allmennpraksis

– Utlånstallene har gått til himmels og det er skikkelig morsomt å være allmennpraktiserende folkebibliotek for tida, sier hun.

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS