Se bildene fra markedsdagen på Bygdaliv: 

Utrolig bra kjøp og mange blide fjes

DEN KULE KREMMEREN: Martinius Kirkhus Stensaas er 10 år og kommer fra Røros. – Jeg selger kjærligheter og drops, tennbriketter, popkorn, lysestaker, og masse forskjellig. Alt har jeg laga sjøl. Jeg har vært på julemarked og nå er jeg her, og håper jeg får selge litt.

Flagget vaier og det er markedsdag ved samfunnshuset i Haltdalen. Mye folk, trivelige samtaler og mye smil og latter over alt. Her er livat musikk og varierte boder med mye fint håndverk, god mat i alle varianter og mye blide folk, som gjorde den «nye» markedsdagen på Bygdaliv enda bedre enn før, tross litt kaldt og noen regndråper.

Publisert Sist oppdatert

– Det har vært litt jobb, men jeg tror jeg er en av de som har sluppet litt unna. De andre har mer å gjøre. De har lappen så de kjører mye utstyr og slikt. Det har vært mye folk i dag og det var mye folk på fredagskvelden også.

Benjamin Gunderesen er også med i 4H som lager lager pinnebrød, har ansiktsmaling og tegning.

– Og så har vi en populær godtebod, og masse diverse. Pengene vi tjener her, blir brukt på bytur. Jeg tror jeg skal være med hele løpet på 4H, selv om jeg drar til Grong på naturbruk til høsten, sier en positiv og forekommende Benjamin.

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS