Tapte så det sang – men nå venter 4. divisjon for Røros
Inger Kroken Dahl passes godt på inne på linja.
Robert Presthus
Det ble en tung kveld i Idrettsbygget på Gløshaugen for Røros-damene. Men selv om de svartkledde ble utspilt av studentene, tyder alt på at de feirer påsken som et 4. divisjonslag.
Røros sine håndballkvinner tapte sesongens siste kamp og havner på en tredjeplass i 5. divisjon. Likevel blir det sannsynligvis opprykk for de svartkledde.
Situasjonen før siste seriekamp mot tabelltoer NTNUI 7 var at Røros sannsynligvis uansett resultat kom til å rykke opp. Serieleder National 2 hadde reservert seg for opprykk, og NTNUI 7 kunne ikke rykke opp siden det allerede er flere NTNUI-lag i 4. divisjon. Derfor var det bare en andreplass og æren å spille for i Idrettsbygget på Gløshaugen søndag ettermiddag.
Røros leverte en svært svak førsteomgang hvor NTNUI ledet 15–8 til pause. Etter hvilen så spiller man jevnt med studentene og det ender i et 28–21 tap. Nå avventer Røros tilbakemelding fra håndballkretsen om de skal spille 4. divisjon kommende sesong.
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP