Fastsetter midlertidig lav pris for boligområde i Ålen
I en begrenset periode vil disse tomtene, som tidligere har kostet både null og ei krone koste 100.000 kroner før prisen settes opp.
Eskil Buseth Folstad (Arkiv)
Kommunestyret i Holtålen vedtok onsdag kveld å fastsette en midlertidig lav tomtepris på Jensåsvollan. Anledninga: boligmesse i Trondheim.
Et enstemmig kommunestyre bestemte onsdag at tomtene i Jensåsvollan skal koste 100.000 kroner i perioden mellom 2. oktober og 31. desember 2026. Etter det vil prisen øke til 250.000 kroner per tomt.
Saksdokumentene pekte på at dette var et tiltak for å gjøre tomtene mer attraktive før deltakelse på boligmessa i Trondheim 2.–4. oktober. I samme møte bestemte de at tomtene i Hovmyråsen beholder sin opprinnelige pris på 500.000 kroner.
Jan Arild Sivertsgård (Ap) tok til talerstolen. Han mente at det kunne hende at tomtene i Jensåsvollan var for små, og at dette var noe av grunnen til at de har stått usolgt. Derfor kom han med et innspill til administrasjonen om å omregulere området. Sivertsgård mente at Holtålen kommune skulle ta kostnaden for differansen dette vil medføre i etablering av tomtene.
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP