FJELLVANDRERE: Bo Stenson og Eva Wallstam gir ut en norsk bok om fjellvandringer rundt Røros. Foto: Cecilie Bergan Stuedal
FJELLVANDRERE: Bo Stenson og Eva Wallstam gir ut en norsk bok om fjellvandringer rundt Røros. Foto: Cecilie Bergan Stuedal

Slik skal de lokke flere ut i naturen

Etter suksessen med den svenske boka «Fjällvandra i Härjedalen» gir Bo Stenson og Eva Wallstam gir ut en norsk versjon om dagsturer rundt Røros.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.

I nærheten av Røros finnes det mange turstier, og Eva Wallstam og Bo Stenson savnet en komplett turguide som var lett å putte i sekken.

– Det har lenge vært et behov for en liten vandringsguide med turkart som gir oversikt over forskjellige dagsturer i området. Det har vært et spesielt stort behov for en oversikt over turer i nærheten av svenskegrensa, sier Wallstam.

De har tidligere gitt ut en svensk bok om fjellvandring i Härjedalen og grensefjellene til Norge som allerede er på sitt fjerde opplag. Nå kommer snart en norsk versjon som beskriver turer i nærheten av Røros og som bare er innenfor Norges grenser. Boka beskriver 27 dagsturer med varierende lenge og vanskelighetsgrad fra Håmmålsfjellet til Fjellsjøhøgda.

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS