Deltar i kong Haralds gravferd:
– Det blir spesielt
Stortingsrepresentant Isak V. Busch tok personlig farvel med H.M.K. Harald V ved den avdøde monarkens båre i Slottskapellet 2. september. Onsdag 9. september skal Busch delta i bisettelsesseremonien i Oslo domkirke.
Ola Vatn / Det kongelige hoff
Isak V. Busch er blant stortingsrepresentantene som får æren av å delta i den meget høytidelige gravferden til Hans Majestet Kong Harald V.
Kongeriket Norge har vært i en slags unntakstilstand siden kong Harald døde tidlig om morgenen fredag 28. august.
Onsdag denne uka er det tid for gravferden, som allerede har blitt mye omtalt av rikspressen.
Den offentlige seremonien skal foregå i Oslo domkirke, der det skal være litt over 900 sitteplasser. I og med at det inviteres gjester fra alle land i verden som Norge har diplomatiske forbindelser til, blir det veldig fort fullt. Og ei stund så det ut til at kun noen få utvalgte blant Stortingets 169 representanter fikk invitasjon.
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP