DUO: Trygve Joachim Andersen og Ada Sofie Ødegaard har spilt sammen siden 2015. Debut-albumet ble spilt inn på stua og soverommet, fram til de nå har fått seg et eget musikkrom. Foto: Marit Langseth
DUO: Trygve Joachim Andersen og Ada Sofie Ødegaard har spilt sammen siden 2015. Debut-albumet ble spilt inn på stua og soverommet, fram til de nå har fått seg et eget musikkrom. Foto: Marit Langseth

Ute med debut-album:

Forteller historier inspirert av mytologi og eventyr

Mandag slapp rørosduoen Trøffel debut-albumet «Teller of Tales». Hver låt forteller en historie, inspirert av eventyr, mytologi og historier.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.

– Når vi skriver tekster forteller vi historier basert på ting vi har lest om. Det kan være mytologi, eventyr eller noe vi finner på selv, i stedet for å skrive om oss selv. Det er en utfordring, for det er veldig enkelt å skrive om seg selv, sier Ada Sofie Ødegaard.

Sammen med samboeren Trygve Joachim Andersen utgjør hun duoen Trøffel. Mandag slapp de sitt første album, som de har jobba med de siste årene.

– Sangene forteller en historie rett og slett. Det er derfor albumet heter «Teller of Tales», sier Andersen.

For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud. Se alle abonnementer her.

Digital 5 uker for 5 kroner

5,-

KJØP

Digital
1 måned

170,-

KJØP

Digital
1 år

1800,-

KJØP

Powered by Labrador CMS