Feiefeiden i Holtålen:
– Jeg kommer ikke til å betale før jeg har fått bedre svar
STÅR PÅ SITT: Lars Nyhus har fått noen svar fra Holtålen kommune, men er ikke fornøyd. – Jeg kommer ikke til å betale for 2023 før jeg har fått bedre svar, sier han.
Eskil Buseth Folstad (arkiv)
Lars Ingmar Nyhus har stilt flere spørsmål om feieavgifta i Holtålen den siste tida. Han ber nå kommunen om en forklaring på den markerte økninga i avgifta i 2022.
Denne artikkelen er to år eller eldre. Noen opplysninger kan være utdaterte.
Nyhus sendte en e-post til kommunen denne uka der han har samlet sammen kostnadene for feiing i kommunen de siste årene, og deretter pekte spesielt på en svært markert økning fra 2021 til 2022.
Vil ha forklaring
I e-posten viser Nyhus til en oppsummering der han ramser opp alle indirekte og direkte kostnader knyttet til feiing. Der peker han på at kostnaden i 2021 var på 123.329 kroner, mens den i 2022 var på 944.145 kroner. Det er en økning på nesten 820.816 kroner, eller 666 prosent.
Digital 5 uker for
5 kroner
5,-
KJØP
Digital
1 måned
170,-
KJØP